Hizmetler

Koçluk

Bireysel Koçluk

Bireylere Özel Gestalt Odaklı Bütüncül Yaklaşım

WHO AM I (Ben kimim) den başlayarak, yeni olan NEW SELF(Yeni Kendim)’e dönüşümsel bir yolculuk

Bireysel koçluklarda benim yaşam iksiri adını verdiğim iki ana tema:
• Duygu ve Düşüncelerin Bedensel İzdüşümü ile Aydınlanma
• Zihnin Kalp ve Beden Yolculuğu:Yeni Beyin “Kalp”

Daha önce hiç keşfedilmemiş yerlere ilk kez gitmenin merakı, geçilmemiş yollardan geçmenin heyecanını bilirsiniz.
Bu heyecan ve merak dolu yolculuğu kendi iç dünyamızda yapsak nelerle karşılaşırız? İşte bu kırılganlık ve cesaretin paha biçilemez yolculuğu..
En yakın 3 arkadaş el ele yola çıksalar, zihin, kalp ve beden, bu yolculukta birbirlerine nasıl eşlik ederler?Kim lider, kim takipçi, kim sadece izleyici?..Bu ilk yolculuktan sonra, bir sonraki yolculuktaki yeni rollerini nasıl belirleyecekler?…
İşte bire bir gerçekleştirdiğim bireysel koçluk seansları bu yolculuğun yaratıcılık ve farkındalıkla kesiştigi, yepyeni taze bakış açısının süslediği, tamamlanmamış işlerin , dirençlerin ve kutupların derinlemesine işlendigi, nefesin desteklediği yepyeni bir gezegene varışı gibi , bir o kadar tanıdık, sizin aslında hep içinde olduğunuz ve siz olan , ve bir o kadar yeni, daha önce hiç gitmediğiniz bir gezegen:’New Self ‘
Yeni gezegeninize merhaba demek üzere..

Kurumsal Koçluk

Kurumlara Özel Gestalt Odaklı Bütüncül Yaklaşım

 •  Gestalt Bakış Açısı ile Liderlik Gestalt Bakış Açısı ile Liderlik 
 • Gestalt Odağı ile Duygusal Dayanıklılık
 • Gestalt Temelli Takım Koçluğu:Gestalt Odağı ile Yaratıcı Ekipler ve Yaratıcılığın üretkenliğe etkisi
 • Gestalt Odaklı Farkındalık ile Motivasyon
  Kurumsal Hayatta Kalp açıklığı ve Beden Bilgeliği ile ekip olmak:Gerçek Bilgelik: Kalp ve Beden Uyumlaması
 • Ekiplerde Sınır Çalışması:Sabit Kafa (Fixed Mind Set) yapısından Gelişen kafa yapısına (Growth Mind Set) evrilme

Danışmanlık

Taze Bakış Açısı ile Yeni Yol Haritası

Kurum özelinde en üst katmandan en alt katmana kadar kurumu oluşturan yapılar arasi iş etkileşiminin analiz edilerek, gruplar arası iletişim ve paylaşımı destekleyecek, iş birimleri özelinde üretken ve yaratıcı modellerin devreye sokulmasına yönelik , Gestalt, Mindfulness ve Beden Zekası yaklaşımları ile beslenen bir NewSelf, NewTeam, NewCompany yaklaşımıdır.

Mentörlük

“Kariyer Yolu”

 • Gençler için Kariyer – Kendi kariyerinizi (Self-Career) bulmak: Kariyer patikanızın henüz en başında, yetenek ve hayallerinizin , potansiyelinizle buluştuğu ve bütüncül koçluk yaklaşımının desteklediği, kariyer patikasında hangi yönden gitmek istediğiniz konusunda, yaratıcılık ve farkındalık çalışmalarının aydınlattığı , cevaptan çok soruların ‘yol gösterici’ misyonu üstlendiği iki yönlü bir danışmanlık hizmetidir.

 

 • Olgun Kariyer – Kariyerinizde New Self’ i yaratmak: Kariyer patikasının önemli bir dönemecinin başında hissedenler için: hangi yönden gitmek istediğinizi tayin etmek üzere, bütüncül koçluk yaklaşımının sinir ve dirençlere fener tuttuğu, ‘what if’ yaklaşımlarının yani sıra deneyimsel ve deneysel yöntemlerin uygulandığı , geçmiş tecrübelerin kazanımlarının yani sıra deneyimlenmemiş tecrübelerin güvenli bir ortamda denenmesinin getireceği farkındalığın ışığında taze yol haritasının hâlihazırdaki kariyere ve/veya yeni seçimlere uygulanmak üzere geliştirilmiş bir danışmanlık ve koçluk hizmetidir.

Gestalt Özel Çalışma Grupları

 • Gestalt Bakış Açısı ile, duygu ve düşüncelerin bedensel izdüşümü
 •  New Self’e giden Yol: Davranışsal Kalıpların ve Dirençlerin yeni olasılıklarla buluşması
 • Who Am I here and now:Kendini mi bulmak, kendini mi yaratmak, şimdi ve burada
 • Öz-şefkatte Ustalık:Sempatiden empatiye, empatiden şefkate..
 • Gestalt ile Sanatsal Yaratıcılık: Yeni ihtimallerden sınırsız ihtimallere…
 • Gestalt ve Doğa
 • Gestalt Odağı ile Dinleme Sanatı

”Duygusal Benlik” Çemberi

“Emotional Self” Circle

Gestalt bakış açısının merkezde olduğu, zihin, beden, kalp üçlemesinin andaki var olmayı temel aldığı, grup içi duygusal etkileşimin doğalında, beklentisiz, sonsuz ihtimaller ışığında gerçekleşmesi ile yapılan özel bir grup çalışmasıdır.

Gestalt bakış açısının merkezde olduğu, zihin, beden, kalp üçlemesinin andaki var olmayı temel aldığı, grup içi duygusal etkileşimin doğalında, beklentisiz, sonsuz ihtimaller ışığında gerçekleşmesi ile yapılan özel bir grup çalışmasıdır.

Bireyler ve Ebeveynler için Bilinçli Farkındalık ile Kaygı ve Stres Yönetimi

Mevlana’nın Misafirhanesi, düşüncelerimizin biz olmadığını ancak düşüncelerimizin ve hislerimizin ayrım gözetmeden zaman zaman ziyaretimize gelen misafirlerimiz olduğunu çok güzel anlatır. Evinin kapısında sadece hoş duygu ve düşünceleri değil, hoşa gitmeyen her tür öfke, üzüntü, utanç vb duyguları da buyur eder. Hepsi öte yardan evimize gelen misafirlerimizdir, bize kılavuzluk etmek için buyurmuşlardır.Mevlana’nın Misafirhanesi, düşüncelerimizin biz olmadığını ancak düşüncelerimizin ve hislerimizin ayrım gözetmeden zaman zaman ziyaretimize gelen misafirlerimiz olduğunu çok güzel anlatır. Evinin kapısında sadece hoş duygu ve düşünceleri değil, hoşa gitmeyen her tür öfke, üzüntü, utanç vb duyguları da buyur eder. Hepsi öte yardan evimize gelen misafirlerimizdir, bize kılavuzluk etmek için buyurmuşlardır. Stres ile olan ilişkimizi belirleyen de o stresle nasıl kalabildiğimiz, ona nasıl tepki verdiğimiz, stresli olayı nasıl algıladığımız ile ilgilidir.  Bizi aslında strese sokan o stresli olayın kendisi değil, stresli durum ile ilgili olumsuz hislerimiz ve düşüncelerimizdir ve bir çoğu da hayalden ibarettir. Stresin bedenimizdeki izdüşümleri çok nettir ve stresi algılama ve yönetme konusunda en belirgin kılavuzumuz yine bedenimizdir. Arketipsel doğamız ,(ilk kök örnek), savaş-don-kaç olarak hayati tehlikenin yarattığı stresli durumlara kendini uyumlamıştır. Modern dünyada ise, karşılaştığımız stresler, çoğunlukla hayati tehlike yaratmayan (sınav kaygısı, başarı kaygısı, değer verilen bir şeyi kaybetme korkusu, belirsizlikte hayalimizde yarattığımız endişe verici senaryolar vb.) duygu ve düşüncelere tepkilerimizdir.Bizde stres yaratan durumların hem gözlemcisi hem gözleyeni olabilme , o durumlarla özdeşleşmeden sabırla içinde kalabilme, nefes alıp verebilme ve içinde var olabilme, bazen birkaç adım dışında kalarak sadece izleme üzerine deneyimsel ve deneysel pratikler için misafirhaneme kalpten davetimdir. 

“MINDFUL” Çocuklar

Çocuklara Özel Farkındalık Workshop’ları

 • Hayatın Renkleri
 • Hayaller ve Dilekler
 • Hikayeler: “Eğer …… olsaydı, ne farklı olurdu?(What if?)
 • Yaratıcı Ruhlar
 • Nezaket, Şefkat ve Sevgi: Çocukların kendileri ile, her türlü duygu ve düşünceleri ile kalabilmeleri
 • Çocuk ve Ağaç Bütünlemeleri

İletişim

Email

newselfinstitute@gmail.com